INFOsportowiec

Kwiecień 13, 2017

Ostatnia niewiadoma

PGE Skra Bełchatów oraz ZAKSA Kędzierzyn – Koźle to drużyny, które zmierzą się ze sobą w tegorocznym finale Plusligi. Zespół z Kędzierzyna będzie miał tym samym szansę na obronę tytułu Mistrza Polski. Ostateczne rozstrzygnięcie poznamy 23 kwietnia.

Mecze półfinałowe dla ZAKSY nie były trudne. Gładkie zwycięstwa 3:0 nad Jastrzębskim Węglem, rewelacją minionego sezonu, dały wyczekiwaną przepustkę do finału oraz możliwość obrony tytułu.  Ostatni raz tej sztuki dokonał zespół Asseco Resovii w 2013 roku. Nie trudno więc odgadnąć, że drużyna trenera de Giorgi, dodatkowo zmotywowana perspektywą ponownego zdobycia tytułu, za wszelką cenę będzie chciała pokonać w finale zespół z Bełchatowa. Nie będzie to jednak proste.

Postawa PGE Skry Bełchatów w meczach półfinałowych z Asseco Resovią pokazała, że zespół trenera Blaina wciąż zalicza się do ścisłej czołówki drużyn Plusligi. Po pierwszym meczu, wygranym bez straty seta, wiele wskazywało na to, że bełchatowska drużyna bez większych problemów upora się z przeciwnikiem i awansuje do finału. Resovia pozbierała się jednak po porażce i w rewanżowym meczu postawiła rywalowi poprzeczkę bardzo wysoko. Ostatecznie, po wyczerpującym oraz pełnym wzlotów i upadków meczu, zwyciężyli bełchatowianie. Ich obecność w finale przybliżyła drużynę do powrotu na szczyt. Ostatni raz Skra zdobyła tytuł Mistrza Polski w 2014 roku.

skraźródło : plusliga.pl

Szanse zwycięstwa rozkładają się po połowie zarówno dla zespołu z Kędzierzyna jak i Bełchatowa. Najprawdopodobniej zadecydują detale oraz dyspozycja dnia. Pierwsza odsłona rywalizacji nastąpi już 18 kwietnia o godzinie 18.00 w Bełchatowie. Drugi mecz zespoły rozegrają 23 kwietnia o godzinie 20.30 w Kędzierzynie-Koźlu.

Mecze o 3 miejsce, pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów oraz Jastrzębskim Węglem odbędą się kolejno 18 oraz 23 kwietnia.

Szykują się wielkie emocje oraz niezapomniane chwile dla prawdziwych fanów siatkówki.